Програма за IХ Национален фолклорен фестивал

„Рила ни гледа 2018”, гр. Дупница

09.06.2018г. парк „Рила“

Категория „Танцови изпълнители”

10.00 ч. Откриване на фестивала – Голяма сцена парк „Рила”, гр. Дупница

10.30 ч. категория „Танцови изпълнители“ – Голяма сцена парк „Рила”, гр. Дупница

 I. Танцови състави 1-ва възрастова група – начало 10.30 ч

  1. ДЮТА „Рила“, гр. Самоков, с ръководител Кирил Амбарков

– Северняшки детски танц  – 5 мин.

– Момински шопски танц – 3 мин.

  1. Пирински танцов ансамбъл при НЧ“Никола Вапцаров 1866“, гр. Благоевград, с ръководители Борислав Мутафчийски и Лилян Данчев

– Момински шопски танц – 4 мин.

  1. ДЮФА „Чудно оро“, при Младежки дом гр. Перник, с ръководител Йовчо Георгиев
  2. – Шарена гайда – 3 мин.

– Мизийски танц – 6 мин.

  1. Център за танци „Влахов“, гр. Благоевград, с ръководител Мартин Влахов

– Шопски танц – 6 мин.

– Бобовдолски танц – 6 мин.

  1. Танцови състави 2-ва възрастова група

 Фолклорна танцова формация „Костенец“, при НЧ“Прогрес 1907“, гр. Костенец, с ръководител Николай Ибришимов

– Копаница –  6 мин.

– Шопчета – 3 мин.

– Северняшко настроение – 6 мин.

 Танцов състав „Северняшка младост“, при СУ “Св.св. Кирил и Методий“, с. Бутан, обл. Враца, с ръководител Марияна Попова

– Челе уна – 2 мин

– Ситно влашко – 3 мин.

– Шумадия– 3 мин.

 Представителен танцов състав „Чудесия“, при Младежки дом гр. Пазарджик, с ръководители Таня Димитрова и Димитър Димитров

– Шуменски танц – 7мин.

– У нашенско –  10 мин.

 Пирински танцов ансамбъл при НЧ“Никола Вапцаров 1866“, гр. Благоевград, с ръководители Борислав Мутафчийски и Лилян Данчев

– Македонска сюита – 7 мин.

III. Танцови състави 3-та възрастова група

  1. Танцов състав „Локорско“, при НЧ“Христо Витков 1899“, с. Локорско, област София, с ръководител Валентина Китова

– Капански сватбени мотиви – 9 мин.

– Ситно – 6 мин.

 Танцов състав „Рипни, тропни“, при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Бойко Седевчов

– Шопски танц – 7 мин.

 ФТА“Веселие“, гр. Симитли с ръководители Калина и Любомир Марянски

– танц с тъпани – ПЕО – 7 мин.

– Македонска сюита – 7 мин.

 Групи по народни хора – начало 13 ч

 1-ва категория „Автентични хора”

 Школа за народни хора „Средногорци“ гр. Пирдоп и Златица с ръководител Цветина Грамова

– Прала Начка и Главинишка копаница – 4 мин.

– Йове и Крепи се – 2,30 мин.

 Фолклорен танцов клуб на Община Стара Загора, при Общинска администрация Стара Загора, с ръководител Марина Тенева

– Двойно кръстосано хоро – Беломорска Тракия – 2 мин.

– Селско шопско хоро – 3 мин.

 Танцово студио „Божана“, гр. Благоевград с ръководител Красимира Митова

– Калеш, Кате – 3 мин.

– Абдай – 4 мин.

 Фолк-фитнес „Ритмика“, гр. Благоевград, с ръководител Асен Колев

– Ямушак  – 3 мин.

– Трънска ръченица – 3 мин.

 Танцови клубове „Макамлии“ и „Новоханци“, при НЧ“Иван Вазов 1928“, с. Нови хан, област София, с ръководители Младенка Павлова и Теодора Серафимова

– Кремиковско хоро – 3 мин.

– Йове – 3 мин.

 Клуб за народни хора и танци „Рила“, гр. Дупница, с ръководител Кирил Амбарков

– Йове – 3 мин.

 Танцова къща „Приятели чрез танца“, при сдружение „Дай, бабо, огънче“, гр. Перник, с ръководител Йовчо Георгиев

– Мелнишко хоро  – 4 мин.

– Бистришка Копаница – 3 мин.

 DANCE STUDIO NBM, гр. Благоевград с ръководител Николай Манчев

– Гайда аваси  – 2 мин.

-Шам, шамалига – 3 мин.

 

2-ра категория – обработка

 

  1. Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов

– Чачак – 2 мин.

– Копче – 3 мин.

 Група за народни хора “Тракия 1“, при НЧ“Христо Ботев 1902“, гр. Димитровград, с ръководител Ирина Костадинова-Николова

– Криво Садовско хоро – 3 мин.

– Пазарджишка копаница – 3 мин.

 Фолклорен танцов клуб на Община Стара Загора при Общинска администрация Стара Загора, с ръководител Марина Тенева

– С боалийско на Мегдана – 4 мин.

– Копаница – 3 мин.

 Танцово студио „Божана“, гр. Благоевград, с ръководител Красимира Митова

– Назлънкината – 3 мин.

– Буцата – 3 мин.

 Танцов клуб „Настроение“ при НЧ“Поука 1908“, с. Черногорово, община Димитровград, с ръководител Димитър Димитров

– Трите пъти – 3 мин.

– Дайчово хоро – 4 мин.

 Фолклорен клуб „Български перли“, при НЧ“Възраждане 1934“, гр. София, с ръководител Иван Драгански

– Стамена – 4 мин.

 Клуб за народни хора и танци „Рила“, гр. Дупница, с ръководител Кирил Амбарков

– Трите пъти – 3 мин.

 

  1. DANCE STUDIO NBM, гр. Благоевград, с ръководител Николай Манчев

– Китка от пирински хора – /Селеник, Каврак, Лено; Джангурица/- 2 мин.

– Кулско хоро – 3 мин.

 3-а категория – танци

 Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов

– Главинишка копаница – 8 мин.

 Група за народни хора “Тракия 1“, при НЧ“Христо Ботев 1902“, гр. Димитровград, с ръководител Ирина Костадинова-Николова

– Дайчово хоро – 4 мин.

– Щеркольова – 4 мин.

 Фолклорен танцов клуб на Община Стара Загора при Общинска администрация, Стара Загора, с ръководител Марина Тенева

– Ямболски танц – 9 мин.

 Фолклорен клуб „Български перли“, при НЧ“Възраждане 1934“, гр. София, с ръководител Иван Драгански

– Варненски танц – 5 мин.

 DANCE STUDIO NBM, гр. Благоевград с ръководител Николай Манчев

– Шопски танц – 4 мин.

 6.Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница, с ръководител Димитър Шопов

–  Сонце се слега – 8 мин.

 Категория „Вокални изпълнители”

 Начало 12.00 ч, място – Малка сцена парк „Рила”, гр.Дупница

  1. Вокални групи – 1-ва възрастова група
  2. Детски фолклорен състав „103 градуса“ при НЧ“От извора 2013“, гр.Сапарева баня, с ръководител Иван Начов

– Седнало е Джоре Дос – 3мин.

– Кате, Кате – 3 мин.

– Граовско хоро /солист Кристиян Рангелов/ – 3 мин.

  1. Детска фолклорна група при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

–  На всеко кюше и мома – 2 мин.

– Дойди, дойди, либе, ле – 2 мин.

  1. Детска фолклорна група при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

– Запоя паун у сараи – 3 мин.

II.Вокални групи – 2-ра възрастова група

  1. Фолклорна група при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

– Шетна мома – 2 мин. /мъжка фолклорна група/

– Разболе се Димана – 2 мин. /женска фолклорна група/

– Рано е Янка станала – 2 мин. /смесена фолклорна група/

  1. Женска фолклорна група при НЧ“Светлина 1927“, с. Бистрица, община Дупница, с ръководител Гергана Спасова –

– Жална, горо – 3 мин.

– Невено, Невенке – 3 мин.

– Седело Яне – 3 мин.

  1. Мъжка фолклорна група „Бистришки извори“ при НЧ“Светлина 1927“, с. Бистрица, община Дупница, с ръководител Красимир Кирилов

– Пусни я, лельо, мари, Тодорка – 3 мин.

– Над гору – 3 мин.

II. Солисти 1-ва възрастова група

  1. Емили Виячева при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

– Плете ми се гиздава девойка – 2 мин.

– Девойкя е, девойкя е – 2 мин.

  1. Менси Георгиева при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница с ръководител Силвия Гергинова

– Играли баби- 2 мин.

– Пушка пукна – 2 мин.

  1. Габриела Дамянова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

– Паднал ми млад Стоян – 3 мин.

  1. Дея Чучуганова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

– Рано ми мори – 3 мин.

  1. Ивана Айдарова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

– Залюбих си едно либе- 3 мин.

  1. Дует Емили Виячева и Кристиян Тончев при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

– Тръгна мома за водица – 3 мин.

  1. Солисти 2-ра възрастова група
  2. Цветина Грамова – гр. Златица

– родопски песни със съпровод на каба гайда – 6 мин.

2.Венцислав Александров с. Локороско, Софийска област, с ръководител Светла Цветкова

– Прошетна се Момчилица – 2 мин.

– Тръгнали старци – 3 мин.

  1. Дует „Горица“ – Гергана Гергинова и Емануела Стойкова, с. Самораново с ръководител Светла Цветкова

-китка „Шопкини“ – 4 мин.

  1. Вокални групи 3-а възрастова група – начало 14.30
  2. Женска певческа група „Славей“ при НЧ“Просвета 1958“, с. Аканджиево, област Пазарджик, с ръководител Красимира Борисова

– Сино, Кольо ле, Кольо – 2 мин.

– Юнак Георги – 2 мин.

– Две Ради – 2 мин.

– Залюбих се мамо, закълнах се – 2 мин.

  1. Група за автентичен фолклор при НЧ“Васил Левски 1937“, с. Алино, община Самоков, с ръководител Момчил Чалъков

– Мома вода наливала – 2 мин.

-Море мома бега през ливаде – 3 мин.

– Су ноч конье не дойдоше – 3 мин.

  1. Женска фолклорна група при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Снежана Вельова

– Чули се зрели ягоди – 3 мин.

– Севдано ле, либе, ле – 3 мин.

  1. Солисти 3-а възрастова група

 Венета Югова при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

– Теменуго, Теменужке – 2 мин.

– Жална макя – 2 мин.

  1. Елена Георгиева – при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Снежана Вельова

– Янкин брат, Янки думаше – 2 мин.

– Яна овчар лъгала – 2 мин.

VII. Трио – 3-а възрастова група

  1. Фолклорно трио „Авлига“, при НЧ“Пейо Крачолов Яворов 1978“, гр. Дупница, с ръководител Райна Христова

– Стояне, сине, Стояне – 2 мин.

– Макя Яна надалеко дава – 2 мин.

  1. Трио „Германея“ при НЧ“От извора 2013“, гр.Сапарева баня, с ръководител Иван Начов

– Пуста младост – 3 мин.

– Славей ми пее – 3 мин.

  1. Мъжко фолклорно певческо трио при НЧ“Васил Левски 1937“, с. Алино, община Самоков, с ръководител Момчил Чалъков

– Сън съм сънувал – 3 мин.

– В село дюлгери дойдоя – 3мин.

Print Friendly, PDF & Email