09:30 – 10:00ч Официално откриване

10:00 – 10:40ч Танцови състави – l ВГ
10:40 – 10:50ч. Вокални групи. – l ВГ
10:50 – 11:20ч. Соло. – l ВГ

11:20 – 12:50ч. Танцови състави- ll ВГ
12:50 – 13:00ч. Вокални групи. -ll ВГ
13:00 – 13:40ч. Соло. – ll ВГ

13:40 – 14:40ч. Танцови състави – lll ВГ
14:40 – 15:40ч Автентични хора. – ГНХ
15:40 – 17:10 ч Вокални групи. – lll ВГ
17:10 – 17:40 ч Обработени хора – ГНХ
17:40 – 18:00 ч Соло. – lll ВГ
18:00 – 18:40ч. Танц. – ГНХ

19:00 – 19:30ч. Рецитал на Гуна Иванова
19:30 – 20:00ч Награждаване
20:00 – 23:00ч Галаконцерт

23:00 – Закриване на Xl ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ “РИЛА НИ ГЛЕДА” – ДУПНИЦА

ПРОГРАМА – 10.07.2021г.

Танцови състави – I-ра възрастова група
1. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковoдител: Мариана Димитрова Малчева
• “ Момински влашки танц“, СЕО, 05:08 мин.
2. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр,Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Пирински танц” ПЕО, 4:00 мин.
• „Северняшко настроение“, СЕО, 6:00 мин.
3. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• Шопски танци ШЕО 06:46 мин.
4. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковдител: Мариана Димитрова Малчева
• „ Криво хоро”, ТЕО, 5:10 мин.
5. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр,Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Тракийски танц“,ТЕО, 4:00 мин. (поздрав)
6. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• Тракийски фрагменти ТЕО 08:10 мин.

Вокални групи – I-та възрастова група
1. Фолклорна група „Надежда” при Военен клуб – Благоевград, ръководители: Надежда Стоицова
• „Я подай ми , моме” ПЕО 2:00мин.
• „Тодорче ле, либе ле” ПЕО , 3:00 мин.
2. ДФГ при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, общ.Дупница, Ръководител: Силвия Гергинова
• „Шарена гайда“ ПЕО 3 мин
• „Вари баба трахана“ 2 мин
3. ДЮФГ при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, общ.Дупница, Ръководител: Силвия Гергинова
• „Чичовите конье“ШЕО ,2 мин
• „Преминула бела Бека“ ШЕО, 2 мин

Солисти – I-ва възрастова група
1. Рая Любомирова Василиева при Народно читалище „Развитие 1910“,с. Крайнци ,общ. Дупница, Ръководител: Ивайло Фильов,
• „Малка мома цвете брала“,2/4, 3:00 мин.
2. Емили Кирилова Виячева при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, ръководител:Силвия Гергинова
• „Сама мома“ ШЕО, 2:00 мин
• „Полегнало лудо младо“ ШЕО, 3 мин
3. Мейси Георгиева Георгиева при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, ръководител:Силвия Гергинова
• „Пушка пукна“ ШЕО, 3:00 мин
• „Достено дойди на оро“ШЕО, 2 :00 мин.
4. Габриела Георгиева Аврамова при НЧ „Възраждане 1927”, с. Копривлен, общ.Хаджидимово, ръководител: Петър Аврамов
• „Девойче бело” ПЕО, 3:00 мин.
• „Пирине” ПЕО, 3:00 мин.
5. Габриела Цветославова Галориева , СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител:Борислава Симеонова
• „Мама Рада думаше”СЕО,, безмензурна, 2:10 мин.
• „Малките моми”СЕО,14/16, 2:30 мин.
6. Емил Миленов Младенов, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Християн Ангелов
• „Ах, седнал ми е Марко”, СЕО, безмензурна, 2:20мин.
• „Татово момче”, СЕО, 9/8, 2:00 мин.
7. Александра Драгомирова Георгиева, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Седнал ми Диман”СЕО, безмензурна,2:20 мин.
• „Тръгнали ми са”, СЕО , 7/8, 2:00 мин.

Танцови състави – II-ра възрастова група
1. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковдител: Мариана Димитрова Малчева
• „Средногорска сюита”, ТЕО, 06:40 мин.
2. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Копаница“-ТЕО, 5:00 мин.
3. Ансамбъл „Македонци“ при НЧ „Гоце Делчев“ 1939г., гр. Сандански, ръководител: Иван Занчев
• „Тъпани“ ПЕО, 2:15 мин.
4. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’ при Младежки дом, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• „У нашенско“ ШЕО 11:00 мин
5. ТС „Пордим” при СУ”Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Пордим, ръководител: Даниела Янкова Желязкова-Цолова
• „Буенек- Гергьовден”,СЕО, 10:00 мин.
6. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковдител: Мариана Димитрова Малчева
• „Русчуклийска сюита”– СЕО, 06:20 мин.
7. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Пирински момински танц“, ПЕО, 6:00 мин.
8. Ансамбъл „Македонци“ при НЧ „Гоце Делчев“ 1939г.,гр.Сандански, ръководител: Иван Занчев
• Пирински танц „Край Пирина“ дебют на сцена ПЕО 7:20
9. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’ при Младежки дом, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• „Касъмската“ Тракийска 06:00 мин.
10. ТС „Пордим” при СУ”Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Пордим, ръководител: Даниела Янкова Желязкова-Цолова
• „Копаница”, ТЕО,5:00 мин.

Вокални групи – II-ра възрастова група
1. Вокална група при СУ „Св.Св. Кирил и Методий”, гр.Пордим, ръководител:Борислава Симеонова
• „Северняшка китка”(обр.Красимир Калинков, СЕО,9/8, 4:00 мин.
• „Яно ле Янцице” (обр.Красимир Калинков) , РЕО,2/4,4:10 мин.

Солисти – II-ва възрастова група
1. Асен Христов, ТВ ДАРТС, гр.Благоевград, ръководител: Иванка Зарова
• „Що ми е Мило Моме“ , 4:00 мин.
• „Карамфилке Моме“, 3:00 мин.
2. Мария Иванова при НЧ „Виделина 1932”, с.Широки дол, общ. Самоков, ръководител Сорина Богомилова
„Застанало Слънце насред небо” ШЕО 2:00 мин.
„Сбирайте се моми на седенка” ШЕО 2:00 мин.
3. Дует „Крайничанка“ при НЧ „Развитие 1910“ с. Крайници , ръководител: Ивайло Фильов
• „Чубричанче‘‘,Шео,11/16, 3:00 мин.
• „На гурбет“, ПЕО,9/8, 3:00 мин.
4. Вокално трио „Пордим”, СУ”Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител:Борислава Симеонова
• „Мари моме“ – обр. Красимир Калинчев, 3:00 мин.
• „Тотю ле“ – обр. Красимир Калинков, 3:00 мин.
5. Константина Нинова Кирилова, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Ден дуде Радке”, СЕО, безмензурна, 2:10мин.
• „Невеста момче хвалеше” СЕО,9/8, 2:10 мин.
6. Виолина Венциславова Бисерова, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Тъкала ми е Грозданка”СЕО, безмензурна, 2:50 мин.
• „Димо льо”СЕО, 7/8,2:40 мин.
7. Ана-Мария Илианова Атанасова, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Я не ма давай” СЕО, безмензурна,2:50 мин.
• „Разбуле се убава Гена”, СЕО, 5/8, 2:40 мин.

Танцови състави – III-ра възрастова група
1. Представителен фолклорен ансамбъл „БЪЛГАРАНИ“, Сдружение „БЪЛГАРАНИ“, гр. София, ръководител: Владимир Недев
• „Пирински мерак“ – хор.Владимир Недев ПЕО, 09:10 мин.
2. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр, Перник, ръководител Пламен Василев Маринов
• „ На Мегдана“- ШЕО,8:10 мин.
3. АНСАМБЪЛ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ И ПЕСНИ „ФОЛКЛОРИКА“ при „ФОЛКЛОРИКА“ ЕООД, гр. София, Ръководители: Евелина Павлова, Георги Павлов и Мариана Зафирова
• “Пирински полъх“ – хореография Кирил Апостолов, музика Проф. Кирил Стефанов, ПЕО,09:00 мин.
4. ТС „Рилска самодива“ при НЧ „Самообразование 1928“, Ръководител: Ивайло Стоянчев, с.Баччево, общ, Разлог
• „Давай ме, мамо“ ПЕО, 7 мин.
5. Представителен фолклорен ансамбъл „БЪЛГАРАНИ“ при Сдружение „БЪЛГАРАНИ“, гр. София, ръководител: Владимир Недев
• „Шопски танц“ – хор.Димитър Манов ШЕО, 5:16 мин.
6. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр, Перник, ръководител Пламен Василев Маринов
• „Мъжко дивотинско хоро“-ШЕО,4:20 мин.
7. АНСАМБЪЛ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ И ПЕСНИ „ФОЛКЛОРИКА“ при „ФОЛКЛОРИКА“ ЕООД, гр. София, Ръководители: Евелина Павлова, Георги Павлов и Мариана Зафирова
• „Ние от Шоплука“ – хореография Димитър Манов, музика Иван Иванов ШЕО,11:00 мин
8. ТС „Рилска самодива“ при НЧ „Самообразование 1928“, Ръководител: Ивайло Стоянчев, с.Баччево, общ, Разлог
• „В Пирина“ ПЕО 6 мин.

Групи по народни хора, категория автентични хора
1. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• „Опас“-ДЕО, 2/4, 2:37мин.
2. Клуб по български народни танци „БУЛГАРИ“, гр,София, ръководители Гергана Стефчева, Цецка Дойчева, Мартин Дойчев, Тони Иванов, гл.худ. ръководител Радка Венкова
• „Сатовчанско хоро“-ПЕО,7/8Б, 3:44 мин.
3. ГНХ „Стар мерак“, гр,Сандански, ръководител:Вяра Дончева
• „Касап“- Егейска Македония
4. ТС“ЗОРА“ при“ЗОРА 2017“ЕООД , гр.Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Брезнишка Бера“-ШЕО под Граово, 7/16 с тривиална група на III дял, 2:30 мин.
5. Танцова формация „Български огън“, гр.София, Ръководител: Елена Бачева
• “Буни колец“, СЕО, 2/4, 2:00 мин.
6. Танцов състав „Айдара“ при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• „Неготино хоро“ – блок,ПЕО,3:00 мин.
7. ТК „Габра“ при НЧ“Стоян Богданлийски 1931”, с.Габра, обл.София, Ръководител: Боряна Стоева
• „Чукуровски хора“ ШЕО,15/16, 7/8, 2/4, 5:00 мин.
8. Фолклорна танцова група „ Шопи“, Сдружение „ Шопи“, гр.Перник, Ръководител: Роман Михайлов,
• „Бера“, ШЕО 7/8 1:48 мин.
9. ТК“Хоро-Н“ , „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• ”Чорбаджийско хоро“ СЕО, 2/4 2.02мин.
10. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Макамлийско”ТЕО, 2/4,2,25 мин.
11. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• „Дайчово хоро“-СЕО, 9/8, 4:04 мин.
12. Клуб по български народни танци „БУЛГАРИ“ , гр,София, ръководители Гергана Стефчева, Цецка Дойчева, Мартин Дойчев, Тони Иванов, гл.худ. ръководител Радка Венкова
• „Боалийско хоро от с.Окоп“-ТЕО,2/4, 2:47 мин.
13. ГНХ „Стар мерак“, гр,Сандански, Вяра Дончева
• „Копачка/Логодашка копаница“- с.Драмче, с. Логодаш-Македонски регион
14. ТС“ЗОРА“ при“ЗОРА 2017“ЕООД , гр,Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Четворно“- ШЕО под Граово, 7/16 с тр.гр на I дял, 1:40 мин.
15. Танцова формация „Български огън“, гр.София, Ръководител: Елена Бачева
• „Свогенски хора“ ,ШЕО, 2/4,2:30мин.
16. Танцов състав „Айдара“при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• „Симитлийско хоро“- блок, ПЕО, 3:00мин.
17. ТК „Габра“ при НЧ“Стоян Богданлийски 1931“, с.Габра, обл.София, Ръководител: Боряна Стоева
• „Иле-иле“(Дайчово хоро), ШЕО, 9/8,4:00мин.
18. Фолклорна танцова група „ Шопи“, гр.Перник, Ръководител: Роман Михайлов,
• „Старо Банско“ПЕО, 7/8б 2:51 мин.
19. ТК“Хоро-Н“ при „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• „Сворнато хоро“Родопска 9/8 2.40мин.
20. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Витаново хоро” ШЕО,2/4,3:00 мин.

Вокални групи – III-та възрастова група
1. Женска фолклорна група „Огражденски гласове” при НЧ „Д-р Петър Берон 2008” , с.Лебница, общ.Сандански, ръководител: Калина Стаменова
• „Ой, Ирино” ПЕО,
• „Бре, Мильо”
2. Женска певческа група при НЧ „Отец Паисий 1928“, с. Старчево, общ. Петрич, ръководител Костадин Гулев
• „Яна е турчин лъжала“-ПЕО, 3:00 мин.
• „Стоянова майка“-ПЕО, 3:00 мин.
3. Вокална група „Вечно младите” към ФА „Огражден“ при НЧ „Гоце Делчев 1926“,с. Карналово, общ.Петрич, ръководител: Стефан Корчев
• „Ай що мерак имам, бабо“,ПЕО, 3:00 мин.
• „Два орла се бият“, ПЕО,3:00 мин.
4. МПГ „ Орлови скали” при НЧ „ Стойне Ангелов-1932г.”, с.Бели Искър, общ.Самоков, ръководител: Страхил Галев
• „Стига си одил, бе, сине“
• „Море насред село чешма шарена“
5. ЖПГАФ „ Искровки” при НЧ „ Стойне Ангелов-1932г.”, с.Бели Искър, общ.Самоков, Ръководител: Филинка Георгиева
• „Полегнала е Мария“- ШЕО
• „Слънцето трепери“-ШЕО
6. МФГ ‘Русалии“ при НЧ„Самообразование 1928“ с. Бачево,общ.Разлог, ръководител: Димитър Ганджов
• „Пофалил се млад Витан“, ПЕО, 7/8 4,8 мин.
• „Девойче тенко, високо“, ПЕО 7/8 4 мин.
7. ЖФГ „ДЕТЕЛИНИ“ при НЧ „Самообразование 1928“. с. Бачево,общ.Разлог, Ръководител: Красимира Стоянчева
• ”Мома седи во ливаде“, ПЕО, 7/8 4мин
• „Що си Лено,толкоз гайлелия“, ПЕО,акапелна 3.42 мин.
8. Смесена фолклорна група при НЧ”Пробуда 1927”, с.Самораново, ръководител:Силвия Гергинова
• „Легнало моме заспало“ПЕО,2 мин.
• „Личко льо“,2 мин.
• „От как сме се Яне залибили“,2 мин.
9. Мъжка фолклорна група „Огражденски гласове” при НЧ „Д-р Петър Берон 2008” , с.Лебница, общ.Сандански, ръководител: Калина Стаменова
• „Заспало моме”
• „Девойко, девойко”
10. Певческа група „Въздаждане” при НЧ „Възраждане 2016”, с. Продановци, общ.Самоков, ръководител:Аделина Даганова
• „Играли са малки моми” ШЕО 3:00 мин.
• „Севдалино моме” ШЕО 4:00 мин.
11. Женска фолклорна група „Дупничанка” при НЧ „Пенчо Славейков 1978”, гр. Дупница, ръководител: Ивайло Фильов
• „Влезе баба у градина” ШЕО 3:00 мин.
• „Тетка на Недка думаше”
12. Мъжка фолклорна група „Бистришки извор” при НЧ „Светлина 1927”, с. Бистрица, ръководител: Иван Наумов
• „Мери, Тончо”
• „Канят ме , мамо, молят ме”
13. Женска фолклорна група при НЧ „Светлина 1927”, с. Бистрица, ръководител: Иван Наумов
• „Севде шие, леле”
• „Снощи ме е била мама”
14. Мъжка фолклорна група при НЧ „Никола Вапцаров 2005”, с.Струма, общ. Сандански, ръководител:Живко Смилянски
• „Седнал ми Джемо”ПЕО, 2/4, 5:00 мин.
• „Думай ми, думай” ПЕО, 2/4, 4:00 мин.
15. Женска фолклорна група при НЧ “Никола Вапцаров 2005” с.Струма, общ. Сандански, ръководител: Величка Каталска
• „От как сме се заискали” ПЕО, 4 мин.
• „Йован си гради“ ПЕО, 4 мин.
16. Женска фолклорна група при НЧ „Пробуда – 1916“, с. Мало село, общ. Бобов дол, ръководител: Венцислава Петрова
• „Марко Елена прощева“ ШЕО Безмензурна 1:30 мин.
• „Севдано ле, либеле:“ ШЕО, 2/4 3:00 мин.

Групи по народни хора, категория обработени хора
1. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• „Трите пъти” ТЕО, 4/8, 2.42 мин.
2. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр,Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Чукуровски Бучимиш“-ШЕО, 15/16 7- временен такт с V-то удължено време, 2:40 мин.
3. Танцова група „Възраждане” при НЧ „Възраждане 2016”, с. Продановци, общ.Самоков, ръководител:Теменужка Кoвачка
• „Стамена” ПЕО 5:00 мин.
4. Образцов танцов състав ”Евелки ой юнджулар“, гр.Комрат, АТО Гагаузия, Република Молдова ръководител: Илия Минчогло, хореограф-постановчик:Соня Бекирска
• „На мегдана“ – лека разрабока на самоковско хоро, ШЕО, 5:00 мин.
5. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• «Варненско хоро», ДЕО, 9/8, 4:00 мин.
6. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр,Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Петрунино“-ШЕО, 13/16 с тр.гр на VI дал, 2:38 мин.
7. Танцова група „Възраждане” при НЧ „Възраждане 2016”, с. Продановци, общ.Самоков, ръководител:Теменужка Кoвачка
• „Шопски танц” ШЕО 4:00 мин.

Солисти – III-ва възрастова група
1. Костадин Петров Гулев при Народно читалище „Отец Паисий 1928“, с. Старчево, общ. Петрич
• „Застроил Стоян воденица, ПЕО,3:00 мин.
• Леле Динчо, калеш Динчо,ПЕО, 3:00 мин.
2. Лефтерка Любомирова Станоева при Клуб на инвалидите, гр. Перник
• „Чешмата“ – ШЕО, 3:00 мин.
• „И тая вечер, мила мамо“ – ШЕО,3:00 мин.
3. Величка Борисова Андреева при Пенсионерски клуб „Никола Вучков“, гр. Перник
• „Месечинко, царева невесто“-ШЕО, 2:00 мин.
• „Рано ми е море слънце огреяло“- ШЕО; 2:00 мин.
4. Янка Янкова Видинова, Гр.Самоков
• “Болен лежи млад Стоян” – ПЕО, 3:00 мин.

Групи по народни хора, категория танци
1. Танцова формация „Български огън“, Сдружение „Български огън“, Ръководител: Елена Бачева, гр.София
• „Бела Румено“, Муз и текст Евелина Христова , ПЕО,5:00мин.
2. Танцов състав „Айдара“ при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• ”Изгрев от Айдара“ПЕО, 5:34мин.
3. ТК“Хоро-Н“ , „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• „Мятало Ленче ябълка“ СЕО 3.32мин.
4. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Боалийски танц”ТЕО, 4:20 мин.
5. Танцова формация „Български огън“, гр.София Ръководител: Елена Бачева
• „Шопски танц“, ШЕО, 5:00 мин.
6. Танцов състав „Айдара“ при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• „Те кажуват Найде“ПЕО, 6:12мин.
7. ТК“Хоро-Н“ , „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• „Пиринска четворка“ ПЕО 3.31мин.
8. Образцов танцов състав ”Евелки ой юнджулар“,гр.Комрат,АТО Гагаузия, Република Молдова, ръководител: Илия Минчогло, хореограф-постановчик:Соня Бекирска
• „Гагаузки танц“-Гагаузия, Молдова,4:00мин.
9. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Дайчово” СЕО, 4:00 мин.

 

69042128krasi

 

 

ПРОГРАМА – 10.07.2021г.

Танцови състави – I-ра възрастова група
1. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковoдител: Мариана Димитрова Малчева
• “ Момински влашки танц“, СЕО, 05:08 мин.
2. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр,Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Пирински танц” ПЕО, 4:00 мин.
• „Северняшко настроение“, СЕО, 6:00 мин.
3. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• Шопски танци ШЕО 06:46 мин.
4. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковдител: Мариана Димитрова Малчева
• „ Криво хоро”, ТЕО, 5:10 мин.
5. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр,Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Тракийски танц“,ТЕО, 4:00 мин. (поздрав)
6. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• Тракийски фрагменти ТЕО 08:10 мин.

Вокални групи – I-та възрастова група
1. Фолклорна група „Надежда” при Военен клуб – Благоевград, ръководители: Надежда Стоицова
• „Я подай ми , моме” ПЕО 2:00мин.
• „Тодорче ле, либе ле” ПЕО , 3:00 мин.
2. ДФГ при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, общ.Дупница, Ръководител: Силвия Гергинова
• „Шарена гайда“ ПЕО 3 мин
• „Вари баба трахана“ 2 мин
3. ДЮФГ при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, общ.Дупница, Ръководител: Силвия Гергинова
• „Чичовите конье“ШЕО ,2 мин
• „Преминула бела Бека“ ШЕО, 2 мин

Солисти – I-ва възрастова група
1. Рая Любомирова Василиева при Народно читалище „Развитие 1910“,с. Крайнци ,общ. Дупница, Ръководител: Ивайло Фильов,
• „Малка мома цвете брала“,2/4, 3:00 мин.
2. Емили Кирилова Виячева при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, ръководител:Силвия Гергинова
• „Сама мома“ ШЕО, 2:00 мин
• „Полегнало лудо младо“ ШЕО, 3 мин
3. Мейси Георгиева Георгиева при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, ръководител:Силвия Гергинова
• „Пушка пукна“ ШЕО, 3:00 мин
• „Достено дойди на оро“ШЕО, 2 :00 мин.
4. Габриела Георгиева Аврамова при НЧ „Възраждане 1927”, с. Копривлен, общ.Хаджидимово, ръководител: Петър Аврамов
• „Девойче бело” ПЕО, 3:00 мин.
• „Пирине” ПЕО, 3:00 мин.
5. Габриела Цветославова Галориева , СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител:Борислава Симеонова
• „Мама Рада думаше”СЕО,, безмензурна, 2:10 мин.
• „Малките моми”СЕО,14/16, 2:30 мин.
6. Емил Миленов Младенов, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Християн Ангелов
• „Ах, седнал ми е Марко”, СЕО, безмензурна, 2:20мин.
• „Татово момче”, СЕО, 9/8, 2:00 мин.
7. Александра Драгомирова Георгиева, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Седнал ми Диман”СЕО, безмензурна,2:20 мин.
• „Тръгнали ми са”, СЕО , 7/8, 2:00 мин.

Танцови състави – II-ра възрастова група
1. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковдител: Мариана Димитрова Малчева
• „Средногорска сюита”, ТЕО, 06:40 мин.
2. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Копаница“-ТЕО, 5:00 мин.
3. Ансамбъл „Македонци“ при НЧ „Гоце Делчев“ 1939г., гр. Сандански, ръководител: Иван Занчев
• „Тъпани“ ПЕО, 2:15 мин.
4. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’ при Младежки дом, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• „У нашенско“ ШЕО 11:00 мин
5. ТС „Пордим” при СУ”Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Пордим, ръководител: Даниела Янкова Желязкова-Цолова
• „Буенек- Гергьовден”,СЕО, 10:00 мин.
6. ФОЛКЛОРНА ФОРМАЦИЯ „ПОЛЯНЦИ“ при НЧ „Отец Паисий 1905“, гр.Полски Тръмбеш, ръковдител: Мариана Димитрова Малчева
• „Русчуклийска сюита”– СЕО, 06:20 мин.
7. Фолклорна танцова формация „Венети” при Народно читалище „Рила – 1898”, гр Долна баня, ръководител: Николай Георгиев Ибришимов
• „Пирински момински танц“, ПЕО, 6:00 мин.
8. Ансамбъл „Македонци“ при НЧ „Гоце Делчев“ 1939г.,гр.Сандански, ръководител: Иван Занчев
• Пирински танц „Край Пирина“ дебют на сцена ПЕО 7:20
9. Представителен танцов състав ,,ЧУДЕСИЯ’’ при Младежки дом, гр. Пазарджик, Ръководители: Таня Димитрова и Димитър Димитров
• „Касъмската“ Тракийска 06:00 мин.
10. ТС „Пордим” при СУ”Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Пордим, ръководител: Даниела Янкова Желязкова-Цолова
• „Копаница”, ТЕО,5:00 мин.

Вокални групи – II-ра възрастова група
1. Вокална група при СУ „Св.Св. Кирил и Методий”, гр.Пордим, ръководител:Борислава Симеонова
• „Северняшка китка”(обр.Красимир Калинков, СЕО,9/8, 4:00 мин.
• „Яно ле Янцице” (обр.Красимир Калинков) , РЕО,2/4,4:10 мин.

Солисти – II-ва възрастова група
1. Асен Христов, ТВ ДАРТС, гр.Благоевград, ръководител: Иванка Зарова
• „Що ми е Мило Моме“ , 4:00 мин.
• „Карамфилке Моме“, 3:00 мин.
2. Мария Иванова при НЧ „Виделина 1932”, с.Широки дол, общ. Самоков, ръководител Сорина Богомилова
„Застанало Слънце насред небо” ШЕО 2:00 мин.
„Сбирайте се моми на седенка” ШЕО 2:00 мин.
3. Дует „Крайничанка“ при НЧ „Развитие 1910“ с. Крайници , ръководител: Ивайло Фильов
• „Чубричанче‘‘,Шео,11/16, 3:00 мин.
• „На гурбет“, ПЕО,9/8, 3:00 мин.
4. Вокално трио „Пордим”, СУ”Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител:Борислава Симеонова
• „Мари моме“ – обр. Красимир Калинчев, 3:00 мин.
• „Тотю ле“ – обр. Красимир Калинков, 3:00 мин.
5. Константина Нинова Кирилова, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Ден дуде Радке”, СЕО, безмензурна, 2:10мин.
• „Невеста момче хвалеше” СЕО,9/8, 2:10 мин.
6. Виолина Венциславова Бисерова, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Тъкала ми е Грозданка”СЕО, безмензурна, 2:50 мин.
• „Димо льо”СЕО, 7/8,2:40 мин.
7. Ана-Мария Илианова Атанасова, СУ „Св.св.Кирил и Методий”, гр. Пордим, ръководител: Борислава Симеонова
• „Я не ма давай” СЕО, безмензурна,2:50 мин.
• „Разбуле се убава Гена”, СЕО, 5/8, 2:40 мин.

Танцови състави – III-ра възрастова група
1. Представителен фолклорен ансамбъл „БЪЛГАРАНИ“, Сдружение „БЪЛГАРАНИ“, гр. София, ръководител: Владимир Недев
• „Пирински мерак“ – хор.Владимир Недев ПЕО, 09:10 мин.
2. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр, Перник, ръководител Пламен Василев Маринов
• „ На Мегдана“- ШЕО,8:10 мин.
3. АНСАМБЪЛ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ И ПЕСНИ „ФОЛКЛОРИКА“ при „ФОЛКЛОРИКА“ ЕООД, гр. София, Ръководители: Евелина Павлова, Георги Павлов и Мариана Зафирова
• “Пирински полъх“ – хореография Кирил Апостолов, музика Проф. Кирил Стефанов, ПЕО,09:00 мин.
4. ТС „Рилска самодива“ при НЧ „Самообразование 1928“, Ръководител: Ивайло Стоянчев, с.Баччево, общ, Разлог
• „Давай ме, мамо“ ПЕО, 7 мин.
5. Представителен фолклорен ансамбъл „БЪЛГАРАНИ“ при Сдружение „БЪЛГАРАНИ“, гр. София, ръководител: Владимир Недев
• „Шопски танц“ – хор.Димитър Манов ШЕО, 5:16 мин.
6. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр, Перник, ръководител Пламен Василев Маринов
• „Мъжко дивотинско хоро“-ШЕО,4:20 мин.
7. АНСАМБЪЛ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ И ПЕСНИ „ФОЛКЛОРИКА“ при „ФОЛКЛОРИКА“ ЕООД, гр. София, Ръководители: Евелина Павлова, Георги Павлов и Мариана Зафирова
• „Ние от Шоплука“ – хореография Димитър Манов, музика Иван Иванов ШЕО,11:00 мин
8. ТС „Рилска самодива“ при НЧ „Самообразование 1928“, Ръководител: Ивайло Стоянчев, с.Баччево, общ, Разлог
• „В Пирина“ ПЕО 6 мин.

Групи по народни хора, категория автентични хора
1. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• „Опас“-ДЕО, 2/4, 2:37мин.
2. Клуб по български народни танци „БУЛГАРИ“, гр,София, ръководители Гергана Стефчева, Цецка Дойчева, Мартин Дойчев, Тони Иванов, гл.худ. ръководител Радка Венкова
• „Сатовчанско хоро“-ПЕО,7/8Б, 3:44 мин.
3. ГНХ „Стар мерак“, гр,Сандански, ръководител:Вяра Дончева
• „Касап“- Егейска Македония
4. ТС“ЗОРА“ при“ЗОРА 2017“ЕООД , гр.Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Брезнишка Бера“-ШЕО под Граово, 7/16 с тривиална група на III дял, 2:30 мин.
5. Танцова формация „Български огън“, гр.София, Ръководител: Елена Бачева
• “Буни колец“, СЕО, 2/4, 2:00 мин.
6. Танцов състав „Айдара“ при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• „Неготино хоро“ – блок,ПЕО,3:00 мин.
7. ТК „Габра“ при НЧ“Стоян Богданлийски 1931”, с.Габра, обл.София, Ръководител: Боряна Стоева
• „Чукуровски хора“ ШЕО,15/16, 7/8, 2/4, 5:00 мин.
8. Фолклорна танцова група „ Шопи“, Сдружение „ Шопи“, гр.Перник, Ръководител: Роман Михайлов,
• „Бера“, ШЕО 7/8 1:48 мин.
9. ТК“Хоро-Н“ , „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• ”Чорбаджийско хоро“ СЕО, 2/4 2.02мин.
10. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Макамлийско”ТЕО, 2/4,2,25 мин.
11. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• „Дайчово хоро“-СЕО, 9/8, 4:04 мин.
12. Клуб по български народни танци „БУЛГАРИ“ , гр,София, ръководители Гергана Стефчева, Цецка Дойчева, Мартин Дойчев, Тони Иванов, гл.худ. ръководител Радка Венкова
• „Боалийско хоро от с.Окоп“-ТЕО,2/4, 2:47 мин.
13. ГНХ „Стар мерак“, гр,Сандански, Вяра Дончева
• „Копачка/Логодашка копаница“- с.Драмче, с. Логодаш-Македонски регион
14. ТС“ЗОРА“ при“ЗОРА 2017“ЕООД , гр,Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Четворно“- ШЕО под Граово, 7/16 с тр.гр на I дял, 1:40 мин.
15. Танцова формация „Български огън“, гр.София, Ръководител: Елена Бачева
• „Свогенски хора“ ,ШЕО, 2/4,2:30мин.
16. Танцов състав „Айдара“при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• „Симитлийско хоро“- блок, ПЕО, 3:00мин.
17. ТК „Габра“ при НЧ“Стоян Богданлийски 1931“, с.Габра, обл.София, Ръководител: Боряна Стоева
• „Иле-иле“(Дайчово хоро), ШЕО, 9/8,4:00мин.
18. Фолклорна танцова група „ Шопи“, гр.Перник, Ръководител: Роман Михайлов,
• „Старо Банско“ПЕО, 7/8б 2:51 мин.
19. ТК“Хоро-Н“ при „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• „Сворнато хоро“Родопска 9/8 2.40мин.
20. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Витаново хоро” ШЕО,2/4,3:00 мин.

Вокални групи – III-та възрастова група
1. Женска фолклорна група „Огражденски гласове” при НЧ „Д-р Петър Берон 2008” , с.Лебница, общ.Сандански, ръководител: Калина Стаменова
• „Ой, Ирино” ПЕО,
• „Бре, Мильо”
2. Женска певческа група при НЧ „Отец Паисий 1928“, с. Старчево, общ. Петрич, ръководител Костадин Гулев
• „Яна е турчин лъжала“-ПЕО, 3:00 мин.
• „Стоянова майка“-ПЕО, 3:00 мин.
3. Вокална група „Вечно младите” към ФА „Огражден“ при НЧ „Гоце Делчев 1926“,с. Карналово, общ.Петрич, ръководител: Стефан Корчев
• „Ай що мерак имам, бабо“,ПЕО, 3:00 мин.
• „Два орла се бият“, ПЕО,3:00 мин.
4. МПГ „ Орлови скали” при НЧ „ Стойне Ангелов-1932г.”, с.Бели Искър, общ.Самоков, ръководител: Страхил Галев
• „Стига си одил, бе, сине“
• „Море насред село чешма шарена“
5. ЖПГАФ „ Искровки” при НЧ „ Стойне Ангелов-1932г.”, с.Бели Искър, общ.Самоков, Ръководител: Филинка Георгиева
• „Полегнала е Мария“- ШЕО
• „Слънцето трепери“-ШЕО
6. МФГ ‘Русалии“ при НЧ„Самообразование 1928“ с. Бачево,общ.Разлог, ръководител: Димитър Ганджов
• „Пофалил се млад Витан“, ПЕО, 7/8 4,8 мин.
• „Девойче тенко, високо“, ПЕО 7/8 4 мин.
7. ЖФГ „ДЕТЕЛИНИ“ при НЧ „Самообразование 1928“. с. Бачево,общ.Разлог, Ръководител: Красимира Стоянчева
• ”Мома седи во ливаде“, ПЕО, 7/8 4мин
• „Що си Лено,толкоз гайлелия“, ПЕО,акапелна 3.42 мин.
8. Смесена фолклорна група при НЧ”Пробуда 1927”, с.Самораново, ръководител:Силвия Гергинова
• „Легнало моме заспало“ПЕО,2 мин.
• „Личко льо“,2 мин.
• „От как сме се Яне залибили“,2 мин.
9. Мъжка фолклорна група „Огражденски гласове” при НЧ „Д-р Петър Берон 2008” , с.Лебница, общ.Сандански, ръководител: Калина Стаменова
• „Заспало моме”
• „Девойко, девойко”
10. Певческа група „Въздаждане” при НЧ „Възраждане 2016”, с. Продановци, общ.Самоков, ръководител:Аделина Даганова
• „Играли са малки моми” ШЕО 3:00 мин.
• „Севдалино моме” ШЕО 4:00 мин.
11. Женска фолклорна група „Дупничанка” при НЧ „Пенчо Славейков 1978”, гр. Дупница, ръководител: Ивайло Фильов
• „Влезе баба у градина” ШЕО 3:00 мин.
• „Тетка на Недка думаше”
12. Мъжка фолклорна група „Бистришки извор” при НЧ „Светлина 1927”, с. Бистрица, ръководител: Иван Наумов
• „Мери, Тончо”
• „Канят ме , мамо, молят ме”
13. Женска фолклорна група при НЧ „Светлина 1927”, с. Бистрица, ръководител: Иван Наумов
• „Севде шие, леле”
• „Снощи ме е била мама”
14. Мъжка фолклорна група при НЧ „Никола Вапцаров 2005”, с.Струма, общ. Сандански, ръководител:Живко Смилянски
• „Седнал ми Джемо”ПЕО, 2/4, 5:00 мин.
• „Думай ми, думай” ПЕО, 2/4, 4:00 мин.
15. Женска фолклорна група при НЧ “Никола Вапцаров 2005” с.Струма, общ. Сандански, ръководител: Величка Каталска
• „От как сме се заискали” ПЕО, 4 мин.
• „Йован си гради“ ПЕО, 4 мин.
16. Женска фолклорна група при НЧ „Пробуда – 1916“, с. Мало село, общ. Бобов дол, ръководител: Венцислава Петрова
• „Марко Елена прощева“ ШЕО Безмензурна 1:30 мин.
• „Севдано ле, либеле:“ ШЕО, 2/4 3:00 мин.

Групи по народни хора, категория обработени хора
1. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• „Трите пъти” ТЕО, 4/8, 2.42 мин.
2. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр,Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Чукуровски Бучимиш“-ШЕО, 15/16 7- временен такт с V-то удължено време, 2:40 мин.
3. Танцова група „Възраждане” при НЧ „Възраждане 2016”, с. Продановци, общ.Самоков, ръководител:Теменужка Кoвачка
• „Стамена” ПЕО 5:00 мин.
4. Образцов танцов състав ”Евелки ой юнджулар“, гр.Комрат, АТО Гагаузия, Република Молдова ръководител: Илия Минчогло, хореограф-постановчик:Соня Бекирска
• „На мегдана“ – лека разрабока на самоковско хоро, ШЕО, 5:00 мин.
5. ТК „Настроение“ при НЧ „Поука – 1908“ ,с. Черногорово, общ.Димитровград, ръководител Димитър Димитров
• «Варненско хоро», ДЕО, 9/8, 4:00 мин.
6. ТС“ЗОРА“ при “ЗОРА 2017“ЕООД , гр,Перник, Ръководител: Пламен Василев Маринов
• „Петрунино“-ШЕО, 13/16 с тр.гр на VI дал, 2:38 мин.
7. Танцова група „Възраждане” при НЧ „Възраждане 2016”, с. Продановци, общ.Самоков, ръководител:Теменужка Кoвачка
• „Шопски танц” ШЕО 4:00 мин.

Солисти – III-ва възрастова група
1. Костадин Петров Гулев при Народно читалище „Отец Паисий 1928“, с. Старчево, общ. Петрич
• „Застроил Стоян воденица, ПЕО,3:00 мин.
• Леле Динчо, калеш Динчо,ПЕО, 3:00 мин.
2. Лефтерка Любомирова Станоева при Клуб на инвалидите, гр. Перник
• „Чешмата“ – ШЕО, 3:00 мин.
• „И тая вечер, мила мамо“ – ШЕО,3:00 мин.
3. Величка Борисова Андреева при Пенсионерски клуб „Никола Вучков“, гр. Перник
• „Месечинко, царева невесто“-ШЕО, 2:00 мин.
• „Рано ми е море слънце огреяло“- ШЕО; 2:00 мин.
4. Янка Янкова Видинова, Гр.Самоков
• “Болен лежи млад Стоян” – ПЕО, 3:00 мин.

Групи по народни хора, категория танци
1. Танцова формация „Български огън“, Сдружение „Български огън“, Ръководител: Елена Бачева, гр.София
• „Бела Румено“, Муз и текст Евелина Христова , ПЕО,5:00мин.
2. Танцов състав „Айдара“ при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• ”Изгрев от Айдара“ПЕО, 5:34мин.
3. ТК“Хоро-Н“ , „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• „Мятало Ленче ябълка“ СЕО 3.32мин.
4. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Боалийски танц”ТЕО, 4:20 мин.
5. Танцова формация „Български огън“, гр.София Ръководител: Елена Бачева
• „Шопски танц“, ШЕО, 5:00 мин.
6. Танцов състав „Айдара“ при НЧ“Арсени Костенцев1980“с. Изгрев, Ръководител: Милен Димитров
• „Те кажуват Найде“ПЕО, 6:12мин.
7. ТК“Хоро-Н“ , „ПРЕСЛАВА ГРУП“ ООД, гр.Ботевград, Ръководител: Нина Велева
• „Пиринска четворка“ ПЕО 3.31мин.
8. Образцов танцов състав ”Евелки ой юнджулар“,гр.Комрат,АТО Гагаузия, Република Молдова, ръководител: Илия Минчогло, хореограф-постановчик:Соня Бекирска
• „Гагаузки танц“-Гагаузия, Молдова,4:00мин.
9. Група за народни хора”Тракия” при НЧ „Христо Ботев -1902”, гр. Димитровград, ръководител:Ирина Костадинова – Николова
• „Дайчово” СЕО, 4:00 мин.

Print Friendly, PDF & Email