Класиране

IХ Национален фолклорен фестивал

“Рила ни гледа”, 2018, гр.Дупница.

Вокални групи – 1-ва възрастова група

  1. Детски фолклорен състав „103 градуса“ при НЧ“От извора 2013“, гр.Сапарева баня, с ръководител Иван Начов
  2. Детска фолклорна група при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова
  1. Детска фолклорна група при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

Вокални групи -2-ра възрастова група

  1. Фолклорна група при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова
  2. Женска фолклорна група при НЧ“Светлина 1927“, с. Бистрица, община Дупница, с ръководител Гергана Спасова –
  1. Мъжка фолклорна група „Бистришки извори“ при НЧ“Светлина 1927“, с. Бистрица, община Дупница, с ръководител Красимир Кирилов

Вокални групи 3-та възрастова груп

1. Група за автентичен фолклор при НЧ“Васил Левски 1937“, с. Алино, община Самоков, с ръководител Момчил Чалъков

2. Женска фолклорна група при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Снежана Вельова

  1. Женска певческа група „Славей“ при НЧ“Просвета 1958“, с. Аканджиево, област Пазарджик, с ръководител Красимира Борисова

Вокални солисти 1-ва възрастова група

1.Дея Чучуганова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

1.Дует Емили Виячева и Кристиян Тончев при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

2.Емили Виячева при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

2.Габриела Дамянова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

3.Мейси Георгиева при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница с ръководител Силвия Гергинова

3.Ивана Айдарова при Клуб на жената „От извора“, гр. Сапарева баня, с ръководител Зафирка Бичакова

Вокални солисти 2-ра възрастова група

1.Дует „Горица“ – Гергана Гергинова и Емануела Стойкова, с. Самораново с

1.Венцислав Александров с. Локороско, Софийска област, с ръководител Светла Цветкова

2.Цветина Грамова – гр. Златица

Вокални солисти 3-та възрастова група

1. Венета Югова при НЧ“Пробуда 1927“, с.Самораново, община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

                              Вокално трио – 3-а възрастова група

  1. Фолклорно трио „Авлига“, при НЧ“Пейо Крачолов Яворов 1978“, гр. Дупница, с ръководител Райна Христова
  2. Мъжко фолклорно певческо трио при НЧ“Васил Левски 1937“, с. Алино, община Самоков, с ръководител Момчил Чалъков
  1. Трио „Германея“ при НЧ“От извора 2013“, гр.Сапарева баня, с ръководител Иван Начов

            Танцови състави до 14 години

1.Център за танци „Влахов“, гр. Благоевград, с ръководител Мартин Влахов

  1. ДЮТА „Рила“, гр. Самоков, с ръководител Кирил Амбарков
  2. ДЮФА „Чудно оро“, при Младежки дом гр. Перник, с ръководител Йовчо Георгиев

Танцови състави 14-18г.

1.Пирински танцов ансамбъл при НЧ“Никола Вапцаров 1866“, гр. Благоевград, с ръководители Борислав Мутафчийски и Лилян Данчев

2.Фолклорна танцова формация „Костенец“,при НЧ“Прогрес 1907“, гр. Костенец, с ръководител Николай Ибришимов

3.Танцов състав „Северняшка младост“, при СУ “Св.св. Кирил и Методий“, с. Бутан, обл. Враца, с ръководител Марияна Попова

Танцови състави над 18г.

1.ФТА“Веселие“, гр. Симитли с ръководители Калина и Любомир Марянски

2.Танцов състав „Локорско“, при НЧ“Христо Витков 1899“, с. Локорско, област София, с ръководител Валентина Китова

3.Танцовсъстав „Рипни, тропни“, при НЧ“Пробуда 1916“, с. Мало село, община Бобов дол, с ръководител Бойко Седевчов

Групи по народни хора, категория автентично хоро

1.Танцови клубове „Макамлии” и „Новоханци”при НЧ„Иван Вазов 1928″с.Нови хан,област София,с ръководители Младенка Павлова и Теодора Серафимова.

2.Танцово студио „Божана“, гр. Благоевград с ръководител Красимира Митова

3.Фолк-фитнес „Ритмика“, гр. Благоевград, с ръководител Асен Колев

Групи по народни хора, категория хореографска обработка

1.Фолклорен танцов клуб на Община Стара Загора при Общинска администрация Стара Загора, с ръководител Марина Тенева

2.Група за народни хора “Тракия 1“, при НЧ“Христо Ботев 1902“, гр. Димитровград, с ръководител Ирина Костадинова-Николова

3.Танцов клуб „Настроение“ при НЧ“Поука 1908“, с. Черногорово, община Димитровград, с ръководител Димитър Димитров

Групи по народни хора, категория танц

  1. Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов
  2. DANCE STUDIO NBM, гр. Благоевград с ръководител Николай Манчев
  1. Фолклорен клуб „Български перли“, при НЧ“Възраждане 1934“, гр. София, с ръководител Иван Драгански

Специални награди

Награда за най-емоционални изпълнители

Танцов клуб „Абракс“, гр. Дупница с ръководител Димитър Шопов

Наградата за най-атрактивни изпълнители

Клуб за народни хора и танци „Рила“, гр. Дупница, с ръководител Кирил Амбарков

Наградата на медийните партньори – ТВ”Родина” на името на Костадин Руйчев

Школа за народни хора „Средногорци“ гр. Пирдоп и Златица с ръководител Цветина Грамова

Награда на „Рила спорт

Танцова къща „Приятели чрез танца“, при сдружение „Дай, бабо, огънче“, гр. Перник, с ръководител Йовчо Георгиев

GRAND PRIX и Наградата на кмета на Община Дупница

Представителен танцов състав „Чудесия“, при Младежки дом гр. Пазарджик, с ръководители Таня Димитрова и Димитър Димитров

Print Friendly, PDF & Email