Класиране

 VIII Национален фолклорен фестивал

„Рила ни гледа“, 2017, гр.Дупница.

 

Вокални групи до 18 години

           1.Детски фолклорен ансамбъл „Сто и три градуса”, НЧ „От Извора-                               2013”, Ръководител: Иван Начов, гр. Сапарева баня

  1. Група за автентичен фолклор „Родопски кристал” при НЧ”Иван Вазов 1999”, гр.Мадан, с ръководител Бистра Панджилова
  2. Детска фолклорна група при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, Община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

                               Вокални групи над 18 години

1.Женски народен хор „Росна китка”, при НЧ”Развитие”, гр.Поликраище, с ръководител Георги Петров

  1. Мъжка група при Народно читалище „Никола Вапцаров 2005“, с. Струма, общ. Сандански, ръководител: Живко Стоилов
  2. Детска фолклорна група при НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, Община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

 Вокални солисти до 18 години

До 10 години

  1. Божидара Николова ФА”Граово”, с ръководител Верка Момчилова

2.Валентина Русимова, ФА”Граово”, с ръководител Верка Момчилова

  1. Кристияна Иванова, гр.Бобов дол, ръководител София Илиева

 Над 10 години

  1. Гергана Гиргинова и Емануела Стойкова, НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, Община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

2.Емилия Русева – НЧ”Пробуда 1927”, с. Самораново, Община Дупница, с ръководител Силвия Гергинова

  1. Анжела Велинова, гр.Бобов дол, ръководител София Илиева

Вокални солисти над 18 години

 1.Димитър Ѝоцов –НЧ”Народни будители”, с. Дълго поле, обл. Пловдив, ръководител Ангел Ненов

2.Иван Радев- солист на певченска група „Мошански гургулици”, от НЧ”Европа 2011”, с Мошанци с ръководител Стойка Германова

  1. Ива Ботева – НЧ”Иван Вазов 1999”, гр.Мадан, с ръководител Бистра Панджилова

Специални награди вокални изпълнения:

 Най-стилно изпълнение на шопска народна песен:

– Лазарина Павлова при НЧ”Васил Левски 1968”, с. Рударци, с ръководител Емилия Велинова

-Емилия Велинова при НЧ”Васил Левски 1968”, с. Рударци

 

За най-стилен автентичен шопски двуглас:

ФГ”Граово” при НЧ”Васил Левски 1968”, с. Рударци, с ръководител Емилия Велинова

 За цялостно представяне в категория вокални групи:

– Ансамбъл за народни песни „Малешевци”, при НЧ „Братя Миладинови 1936”, с. Микрево, Ръководител: Илиана Станковска

-Фолклорна певческа група към НЧ „Европа 2014”, с. Мощанец, общ. Благоевград, Ръководител: Александър Миразчийски

– Смесена формация при НЧ „Христо Ботев – 1940г.“, гр. Главница, обл. Силистра, Ръководител: Пламен Скорчелиев

                                                  Танцови състави до 14 години

1.Танцова школа „Македонци”, гр.Петрич с ръководители Ралица и Иван Занчеви

  1. Център за танци „Влахов”, гр.Благоевград с ръководител Мартин Влахов

3.Танцова школа „Терпсихора”, гр.Дупница с ръководител Владко Евтимов

Танцови състави 14-18г.

  1. Фолклорна група „Незабравка” при СУ „Любен Каравелов”, гр. Несебър, ръководители Андиопа Цветкова и Десислава Червенкова
  2. Детски танцов състав „Звездица” при НЧ „Отец Паисий 1919”, гр. Сандански, Ръководител: Ралица Занчева и Гергана Костадинова

 Танцови състави над 18г.

1.Фолклорен танцов състав „Лилия”, при НЧ „Бачо Киро”, гр.София, с ръководител Евгения Грънчарова

  1. Танцов състав „Тракия” при НЧ „Христо Ботев-1902”- град Димитровград, Ръководител: Ирина Георгиева Костадинова- Николова
  2. Школа по народни танци село Мало село при НЧ „Пробуда 1916”, ръководител: Бойко Седефчов

Групи по народни хора, категория автентично хоро

  1. Българско хоро” при НЧ „Култура 2014”, гр. Плевен, ръководители Олга и Минко Мустакови
    2. Танцова група „Фолкпалитра” НЧ „Димитър Динев 1937”, гр. София, ръководители Зоя Григорова и Ивайло Вълчев
  2. Фолклорни танцови школи Македониц, ръководители Ралица и Иван Занчеи, гр.Петрич

Групи по народни хора, категория хореографска обработка

  1. Танцова група „Неда”, гр. София, „Хари 2006” ООД, Ръководител: Людмила Александрова
  2. Фолклорен клуб „Шарено хоро” при НЧ „Напредък 1869”, гр. Пирдоп, Ръководител: Евгения Ралчева

3.Танцов клуб „Настроение”, с.Черногорово, община Димитровград,  ръководител Димитров

Групи по народни хора, категория танц

  1. Център за танци „Влахов”, гр. Благоевград, Ръководител: Мартин Влахов
  2. Dance Studio NBM – гр. Благоевград, Ръководител: Николай Манчев

3.Школа за народни танци „Нартан”, при сдружение „Нартан”, гр.Перник, с ръководител Пламен Ганов

                                  Специални награди

 Наградата на кмета на Община Дупница – Фолклорна танцова формация ,,Костенец“ при НЧ,,Прогрес1907“ – гр. Костенец, ръководител Николай Ибришимов

 Наградата на „Рила спорт”

Танцова школа „Люнгов”, ръководител Иван Люнгов, гр. Сандански

Наградата на медийните партньори – ТВ”Родина” и Телевизия „Запад”:

– Танцов клуб „Ритмика”, ри сдружение „Ритмика”, гр.Дулово, ръководител Стела Тодорова

 

Музика

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email